На граничниот премин Табановце се чека 20 минути, на Богородица 30 минути

0
68

Известување за влез и излез на граничните премини во државата

Интентизтетот на сообраќајот на патните правци од градските средини во текот на изутринава е умерен.

Поради зголемена фреквенција на возила на ГП Табановце, времето на чекање за влез и излез од земјава е околу 20 минути.

На излезот кај Богородица се чека 30 минути.

На останатите гранични премини нема подолги задржувања

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here