ДЕНЕС: Колку чини ЕВРОТО според курсната листа

0
153

Според курсната листа на НБРСМ средниот курс на еврото денеска е 61.4950, а на американскиот долар 61.1951.
Средниот курс на американскиот долар изнесува 70.7978 денари.

Во меѓувреме се зголемуваат цените на нафтата.
Цената на барел нафта на лондонската берза вчера беше за 2,29 долари повисока отколку на претходното затворање и изнесува 91,44 долари. На американската берза барелот се тргуваше за 2,45 долари поскапо од 85,99 долари.

На крајот на неделата трговците се фокусираа на најавите на водечките производители дека ќе ја намалат понудата.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here