Се знае кој од Македонскиот државен врв ќе оди на погpeбот на кралицата Елизабета Втора

0
405

Се знае кој од Македонскиот државен врв ќе оди на погpeбот на кралицата Елизабета Втора.

Претседателот Стево Пендаровски со сопругата ќе присуствуваат на државниот погреб на Кралицата Елизабета Втора во Лондон, соопшти денеска кабинетот на претседателот Пендаровски.
Погребот ќе се одржи на 19 септември (понеделник) во Лондон.

Кралицата Елизабета Втора почина на 96-годишна возраст на 8 септември.
Таа беше монарх со најдолго владеење во британската историја и најстар шеф на држава во светот.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here